Kdy přijít na focení dětí?

U dětí a velkých miminek již není ani tak rozhodující jejich věk, jako spíše denní doba. 

Nevyspalé děti jsou malí draci, jsou často mrzuté a nepokojné a pro zlobení nejdou daleko. Vždy proto najděte takovou dobu na focení, která jim bude vyhovovat a kdy jsou obvykle vzhůru a hrají si. Focení obvykle bývá nejlepší dopoledne a proto i taťkové by se měli svým programem přizpůsobit dětem a ne děti tátům…

JAKÝ PRO DĚTI ZVOLIT BALÍČEK?

Nebojte se, že by se děti během focení nudily. První hodina většinou uteče ani se neohlédnete. Děti nacházejí stále něco nového spousty různých hraček a zákoutí a tak bývá pro většinu dětí obvykle nejvhodnější délka focení okolo 1,5 hodiny. Delší fotografování by přeci jen mohlo menší děti unavovat.Balíčky focení dětí

CO VZÍT NA FOCENÍ S SEBOU?

Nebojte se vzít s sebou více oblečení, bude z čeho vybírat a budete moci během focení vyzkoušet různé varianty. Ideálně vezměte více barevných kombinací, nebojte se různých stylů - od naprosto dětských až třeba po společenské.

Vyvarujte se raději všech velkých obrázků, potisků, nápisů, kostýmů zvířátek apod. Snažte se ubránit i nejrůznejším dětským tetováním, obtiskům a podobným okrasám, které byste chtěli následně odstraňovat, je to většinou až překvapivě pracné a drahé.

Některé děti jsou ostýchavější a potřebují mít oporu, o kterou se mohou opřít a cítit se bezpečně. Pokud je tomu tak i u vás, vezměte dětem oblíbenou hračku, knížku, nebo drobnost, se kterou se vždy cítí dobře a bezpečně. Stejné je to ale i s oblíbenými koníčky – klidně s sebou vezměte sportovní náčiní, hudební nástroj, nebo cokoli, k čemu mají vaše děti vztah.

Na rozdíl od focení malých miminek se v našem dětském a rodinném ateliéru a samozřejmě i v našem krásném Baby Studiu mohou fotit i domácí mazlíčci, nebojte se vzít s sebou klidně i pejska, focení bude o to zábavnější a živější.

V ateliéru je samozřejmě spousta nejrůznějšího občerstvení, ale pokud máte něco speciálního, co máte opravdu rádi, přibalte si i to, focení může být únavné a je třeba načerpat energii.

Protože se při fotografování dětí obvykle nevyužívá naše vizážistka, nezapomeňte samozřejmě ani na kosmetické drobnosti, jako je pudr, rtěnka hřeben a vše ostatní, abyste na fotografiích všichni vypadali báječně.

Nebojte se vzít si s sebou raději více věcí – je to vždy mnohem lepší, než aby vám něco zbytečně chybělo…  

Jak se na focení připravit?

Pokuste se omezit veškerý strach, jenž by zejména mladší či uzavřenější děti mohly z fotografa nebo cizího prostředí mít. Dítě by „návštěvu u fotografa“ mělo jako návštěvu i vnímat - bude zde stejně jako u jiných návštěv středem pozornosti, všichni ho budou chválit a obdivovat, bude si hrát s novými věcmi a zažije spousty legrace.Fotografie dětí

JAK SE NA FOCENÍ PŘIPRAVIT?

Pokuste se omezit veškerý strach, jenž by zejména mladší či uzavřenější děti mohly z fotografa nebo cizího prostředí mít. Dítě by „návštěvu u fotografa“ mělo jako návštěvu i vnímat - bude zde stejně jako u jiných návštěv středem pozornosti, všichni ho budou chválit a obdivovat, bude si hrát s novými věcmi a zažije spousty legrace.

nezapomeňte na babičku

Chcete se fotit společně s dětmi? Raději s sebou vezměte babičku, nebo někoho dalšího, kdo Vám bude pomáhat a pomůže poutat pozornost dětí, když už třeba vše ostatní zklame. Navíc můžete mít i nádherné společné fotografie tří generací, za které budete jednou moc vděční (ačkoli se babičky určitě nebudou chtít fotit…).